Menu Zamknij

Raport – październik 2022

Październik upłynął nam pod znakiem lipca – wróć, Lipna. Jedna ze szkół w Lipnie nie odpowiedziała na nasz wniosek o udostępnienie informacji publicznej i po jednorazowym mailu przypominającym aka ponagleniu (które – pamiętajcie! – przy tego typu wnioskach nie są konieczne, ale zwykle warto to zrobić) wysłaliśmy skargę do właściwego WSA. Pytaliśmy o przypadki kiedy dyrektor nie zwalniał ucznia z WF w odniesieniu do lekarzy różnych specjalizacji.

Październik to także my&Bernard, a raczej jego miejski odpowiednik tj. Bierutów. Do Bierutowa poszła skarga z uwagi na BIP i brak poinformowania nas o sposobie rozpatrzenia skargi. Ilość dni, kiedy oczekiwaliśmy na odpowiedź już była spora, a i przypomnienie nic nie dało. Skoro o ilości mowa, o ilość znaków nie martwiło się Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Dostaliśmy doskonale zrobiony protokół z kontroli w sprawie Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie. Chapeau bas!

Mniej fajnie było w trakcie rozmów z jedną warszawską szkołą podstawową. Poprosiliśmy o udostępnienie kilku informacji i dostaliśmy odpowiedź iż szkoła jest trochę zajęta. A przecież muszą przeanalizować co można nam udostępnić i co trzeba będzie zanonimizować. Oj, bardzo nam się to nie spodobało! Przekazaliśmy szkole iż przecież ustawa daje 14 dni na przeprowadzenie takiego badania. Ewentualnie przedłużenie dotyczy tylko i wyłącznie czynności udostępnienia. 26 listopada – zapiszcie ten dzień w kalendarzu, bo właśnie wtedy wszystko się okaże!

Są plusy dodatnie i plusy ujemne, zatem pomimo takiego wyżej opisanego ujemnego, mamy też pozytywy. Dyrektor LO nr 72 w Warszawie bardzo fajnie odpisała nam w kwestii naszego wniosku, me gusta! Komplet tak samo mamy w Kożuchowie – zarówno SP nr 1 jak i nr 2 są szkołami, które miały analizowany przez nas statut. Kiedy pisaliśmy post o SP nr 1, padło dużo próśb aby sprawdzić również SP nr 2, więc: done! 

Nasze pisma poleciały także w sprawie szkół w Suwałkach, w Szczytnie, w Ciechanowcu, w Goleniowie, w Baranowie, w Bydgoszczy oraz w Kielcach.

I najważniejsze – odwołaliśmy aukcję obrazów! Ale o tym w poście na Facebooku – zachęcamy do przeczytania!

*Jeżeli coś zostało pominięte w raporcie, to najpewniej pojawi się w kolejnym miesiącu jak sprawa będzie miała swój finał. Niektóre sprawy są zbyt ciekawe, aby Was kusić przez papierek:)