Menu Zamknij

Raport – maj 2023

W maju dość spokojnie. Pisaliśmy do szkoły w Górkach, Węgrach, Bydgoszczy, Warszawie, Olsztynie oraz Opolu. Dyrektor PLO9 w Opolu to jakiś cyborg w skali dyrektorów – wniosek z dnia 29 maja był omawiany na spotkaniu rady pedagogicznej 30 maja i już 31 maja otrzymaliśmy odpowiedź, że powołano stosowny zespół do zmian w statucie! Fajnie, że z tym nie zwlekano. 

Z dobrych wieści, Rada Powiatu Łęczyckiego uznała naszą skargę, dotyczącą ZS im. J. Grodzkiej w Łęczycy, za zasadną. Dyrektor, w trakcie prac komisji rady powiatu, poinformował, że podjął działania w celu poprawnego funkcjonowania BIPu. Dostaliśmy również odpowiedź z ministerstwa w sprawie ANS w Nowym Sączu – na więcej informacji musimy poczekać, gdyż ministerstwo na razie zapoznaje się z naszym pismem i oczekuje na stosowne wyjaśnienia od rektora uczelni. 

Pod koniec miesiąca była chwila grozy, gdyż spotkaliśmy się z Collegium Gostynianum w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie – organ nie zgodził się z grzywną 6 000 złotych nałożoną przez WSA w Lublinie. Zastanawialiśmy się czy to koniec z naszymi 100% wygranymi w sądach, ale! Udało się, NSA nie zgodził się ze stanowiskiem szkoły i tym samym utrzymał nałożoną grzywnę. Ile by kurczaków z KFC było za 6 patyków… 

No i Łapy – wygrane! Kto nie czytał to zachęcamy do zerknięcia na naszą stronę na Facebooku, bo o tej szkole niedawno pisaliśmy.