Menu Zamknij

Raport – kwiecień 2023

Początek kwietnia to i początek przerwy świątecznej w tym roku wypadł – dla nas miał to być początek relacji z Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, gdzie otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie z rektorem. Niestety, po odpowiedzi że wyznaczony termin nam nie odpowiada, już więcej nie było kontaktu. Szkoda 🙁 

W temacie relacji zaś inaczej było w przypadku Collegium Gostynianum w Lublinie, gdzie to organ odwołał się od wyroku sądu, który nałożył na dyrektora grzywnę w wysokości 6 000 złotych za nieprzekazanie skargi do sądu zgodnie z przepisami. Naczelny Sąd Administracyjny będzie musiał ustalić czy 6 tysięcy złotych jest zasadne dla szkoły, która otrzymała czwartą grzywnę za nieprzekazanie tej samej skargi. My zaś złożyliśmy skargę do WSA w przedmiocie bezczynności dyrektora SP nr 4 w Rumii. 

Tradycyjnie interweniowaliśmy w sprawie szkoły w Dąbrowie Górniczej, Grajewie, Jaworznie, Szczecinie (tu nawet kilka szkół i nawet bursa wpadła), Starym Gralewie, Siedlcu i Kędzierzynie-Koźlu. Wniosek wysłaliśmy również do szkoły w Łapach – ale o tym znajdziecie na naszej stronie na Facebooku. Oprócz tego korespondowaliśmy ze szkołami w Wolinie, Warszawie, Goleniowie, Chojnowie i Oleśnicy. Dostaliśmy również odpowiedź od kuratora w sprawie szkoły w Starych Bogaczowicach. Duże pochwały dla SP 44 w Łodzi – dyrektor nie olał zgłoszonych uwag i od nowego roku ma obowiązywać całkowicie nowy statut.

Do  zobaczenia w raporcie z maja!