Menu Zamknij

Raport – grudzień 2022

W grudniu pół miesiąca mało co się działo z uwagi na to, że szkoły miały sporo wolnego. Pracowity czas miał dyrektor SP nr 76 w Warszawie, gdzie dostaliśmy prośbę o zbadanie sytuacji. Wnioskowaliśmy o udostępnienie sporej kupki dokumentów, które były konieczne do zbadania sytuacji. Mieliśmy ze dwie przepychanki w pismach, ale względnie udało się porozumieć.

Tradycyjnie trochę do czynienia było z uczelniami – tym razem znów Kraków i krakowska Akademia im. Frycza-Modrzewskiego i ich sylabusy. Wkurzeni studenci dostali je od nas jak wysłaliśmy wniosek o ich udostępnienie:) Odpowiedź na wniosek nadeszła z Bydgoszczy, Łowicza, Kielc, Koła, Gdańska oraz Nowego Sącza. Nasz gołąb pocztowy poleciał do Siedlec, Żar, Płocka, Jawornika Polskiego, Rzeszowa, Kielc i Pionków. No i Kolno – na skutek wygranej sprawy w sądzie. W Bielsku-Białej za to przegraliśmy, bo rada miasta uznała naszą skargę za bezzasadną.

Oprócz tego 9 grudnia wysłaliśmy pismo do kuratoriów w sprawie wydania komunikatów w sprawie pobierania opłat za “próbne matury”. Dostaliśmy w większości odpowiedzi iż nie ma takiej potrzeby, a sygnały o naruszeniach spotykają się z bieżącą reakcją (tak w skrócie). Niektóre kuratoria jednak podziękowały za sugestię i obiecały zwrócić dyrektorom szkół uwagę na zgłoszony problem.

Jeżeli czyta to szanowna dyrekcja SP nr 1 w Szczecinku to pozdrowienia:) Święta były, dyskutowaliśmy o Waszym pytaniu – odpowiedź na nie zaplanowaliśmy na 2 stycznia, żebyście mieli na samej górze jak wrócicie do szkoły. Szkoda było naszego wysiłku skoro dostaliśmy to:
Twoja wiadomość do sp1szczecinek@interia.pl została zablokowana. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj informacje techniczne poniżej.
550 5.7.1 Recipient doesn’t want your mail / Odbiorca nie chce twojej poczty
Tak na nowy rok kogoś zablokować? A my takie ładne życzenia na koniec napisaliśmy. 🙁 W przeciwieństwie do ZSE w Opolu, która nas dołączyła do listy mailingowej z życzeniami – jeszcze raz dziękujemy!