Listopad bywa szary, bury i ponury. Nas powitał mailem od dyrektora I LO w Kolnie, który chciał oddać nam naszą stówę za przegraną sprawę (II SAB/Bk 73/22). Trochę więcej roboty miało również Starosta Cieszyński, którego informowaliśmy o swoich zastrzeżeniach odnośnie rozliczania dotacji w jednej szkole w Skoczowie.
Nasze wnioski poleciały do Gdańska, Trzcianki, Kielc, Koła, Bydgoszczy, Ciechanowa i Przyborowa, a ZS nr 1 w Goleniowie miało niezaszczyt mieć z nami do czynienia już któryś raz, oby ostatni. Podlaski Kurator Oświaty odpisał w sprawie jednej ze szkół w Suwałkach, Mazowiecki Kurator Oświaty zajmował się sprawą wniosku dotyczącej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 223 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Warszawie, a lubelski oddział sanepidu rozpatrywał nasz wniosek dotyczący słynnego braku mydła w jednej z lubelskich szkół – w dniu interwencji nie stwierdzono braków. Odpowiedzi nadeszły także w sprawie szkół w Bierutowie, Bielsko-Białej, Olkusza i Szczytna.
W listopadzie także swój finał znalazła nasza sprawa z UJ odnośnie przewodniczącej samorządu studenckiego, która jednocześnie była praktykantką jednej z komórek organizacyjnych uczelni. Po przeanalizowaniu dokumentów otrzymanych w trybie dostępu do informacji publicznej, wysłaliśmy wniosek do władz uczelni. Przeprowadzono postępowanie i nie zgodzono się z naszymi zarzutami – szkoda, bo ilość maili jakie dostaliśmy od innych studentów i byłych członków samorządu uczelnianego była dość zaskakująca. Z uczelnianych aspektów to kontaktowaliśmy się również z ANS w Nowym Sączu w sprawie uczelnianego sprzętu dla studentów i prowadzących zajęcia. Cały czas trwała nasza saga z PJATK, która skończyła się wydaniem decyzji o odmowie udostępnienia informacji publicznej. Ilość wymienionej korespondencji była tak czy siak kosmiczna.
Jeszcze na koniec warto przenieść się do Radomia – bierzcie przykład z dyrektora SOSW dla Dzieci Niesłyszących im. M. Grzegorzewskiej w Radomiu, który na wniosek odpisał kolejnego dnia. Da się jak widać!
13 listopada 2022 spotkaliśmy się także online na zebraniu Kogutorium – zmienił się skład komisji rewizyjnej i przy okazji poprawiliśmy literówkę w treści statutu. NSA oddalił także zażalenie szkoły, która nie zgadzała się z wysokością grzywny nałożoną na nasz wniosek (III OZ 700/22).